Liefst een zwarte balpen
Voor haar werk interviewt Iris Stekelenburg (58) regelmatig mensen. Vanwege haar visuele beperking zoekt ze steeds naar een manier van werken die praktisch, toegankelijk én comfortabel is. Digitale hulpmiddelen bieden mogelijkheden, maar soms blijft iets eenvoudigs het prettigst. In deze blog vertelt Iris over haar zoektocht tussen papier en technologie.

Voor mijn werk neem ik regelmatig interviews af. Daarbij schrijf ik met pen op papier. In blokletters, zoals ik dat op de lagere school van Bartiméus in Zeist leerde. Het idee was dat we ons handschrift konden teruglezen. Daar zat wat in. Resultaat is wel dat ik het lezen van lopend schrift (schuin, aan elkaar geschreven) lastig vindt.
In de loop der jaren ben ik er steeds handiger in geworden de kern uit een gesprek te halen. Handgeschreven notities maken tijdens het interview werkt voor mij het beste. Toch bekruipt me soms het gevoel dat het handiger en professioneler kan. Bijvoorbeeld met een laptop.
Met mijn gezicht op het scherm
Een laptop is niet ideaal voor mij. Ik moet met mijn gezicht heel dicht op het beeldscherm zitten om het goed te kunnen lezen. Dat is niet prettig voor mijn houding. Natuurlijk zijn daar oplossingen voor, zoals een laptopstandaard of loepbril, maar dat vind ik niet prettig werken.
Tijdens een hulpmiddelenonderzoek maakte ik kennis met een tablet, met een groot scherm waarop je zelfs met een digitale pen kunt schrijven. Dat leek me wel wat, al vond ik de prijs behoorlijk hoog. Er gingen jaren voorbij.
Een werkbare oplossing
Mijn man heeft zo’n tablet voor zijn werk. Toen ik die probeerde, merkte ik dat het voor mij goed werkte. Met de standaardinstellingen kon ik alles voldoende vergroten. Uiteindelijk besloot ik er een aan te schaffen. Mét digitale pen, los toetsenbordje en een in hoogte verstelbare tablethouder, zodat ik rechtop zit tijdens mijn werk.
Bij interviews gebruik ik nog steeds pen en papier.

In mijn kantoor aan huis werkt dit fantastisch. Zeker nu ik de tablet aangesloten heb op mijn grote beeldscherm, ergonomische toetsenbord en ergonomische muis. Onderweg gebruik ik de tablet met toetsenbordje, de standaard en een muis die plat kan.
Toch terug naar papier
Alleen die digitale pen, dat is het toch niet. Tijdens het houden van interviews gebruik ik nog steeds een schrijfblok met duidelijke lijnen en een zwarte balpen. Mijn kinderen noemen mij een boomer.
Interessante links
-
Digitale toegankelijkheid
Meer weten over digitale toegankelijkheid? Lees dan verder op deze pagina.
-
Hulpmiddelenonderzoek
Iris spreekt over een hulpmiddelenonderzoek. Benieuwd wat dat is? Lees er op deze pagina verder over. Je vindt er ook informatie over andere onderzoeken die interessant zijn als je wilt (blijven) werken met een visuele beperking.
-
Voorzieningen en hulpmiddelen
Welke hulpmiddelen zijn er voor mensen met een visuele beperking? En hoe krijg je die beschikbaar? Lees er op deze webpagina meer over.
Lees ook onze andere blogs over werken met een visuele beperking
-
Solliciteren: wel of niet vertellen dat ik slechtziend ben?
-
Blog
Wanneer vertel je tijdens een sollicitatie dat je slechtziend bent? Maks worstelde lang met die vraag. Inmiddels heeft hij een manier gevonden die bij hem past – en die soms verrassend positieve reacties oplevert.
-
-
Meerijden is een kunst
-
Blog
Meerijden lijkt vanzelfsprekend, maar dat is het niet. Iris ontdekt dat een autorit draait om veel meer dan vervoer alleen. Over afstemmen, meedenken en de kleine keuzes die onderweg een groot verschil maken.
-
-
Onzichtbaar werk
-
Blog
Ellen doet op haar werk hetzelfde als haar collega’s. Toch kost een werkdag haar vaak meer energie dan zichtbaar is. In deze blog vertelt ze over al het extra denkwerk, de voorbereiding en de obstakels die schuilgaan achter een ogenschijnlijk gewone werkdag.
-
Meer weten over ondernemen met een visuele beperking?
Neem contact met ons op voor advies op maat